Miks me ei ole rahvana ühtsed?

image_pdf

Sellel on vägagi selged põhjused, mille juured ulatuvad juba aegade algusesse, mil valitsejate kõrval seisnud pühamehed osava jutuga rahvaid jumalausku pöörasid. Kui see ei õnnestunud heaga, siis hirmutati, ja kui ka see ei aidanud, sunniti jõuga. Jumala nimel rahvaste orjastamise tulemusena on ajalooliselt välja kujunenud ka meil kristliku kultuuriga orjarahvas.

Et meid edaspidigi ikkes hoida, on vaja meid tülli ajada ja takistada rahval ühinemast. Valitsevad jõud viivad rahva tahte vastaselt ellu näiteks pagulaspoliitikat. Samas teame, et kristlased ja moslemid ei saa mitte kunagi koos rahus elada, sest usk ei luba seda. Me tülitseme.

Tülitseme alatasa oma isiklike asjade pärast ja seejuures on kõige suuremaks tüliõunaks olnud alati religioon. Kuid sel ajal, mil meie tülitseme, parseldatakse maha meie ühist vara ja jäetakse meid ilma õigustest. Kui tüli majas poleks, võiksime moodustada ühtse jõu valitseva kliki vastu.

Käesoleva grupi oleme loonud selleks, et õppida arutlema jumalausust ja muudest isiklikest teemadest selliselt, et me omavahel tülli ei läheks, ei solvuks ega kannaks viha. Kui oleme selleks võimelised, siis suudame kehtestada oma riigis ka rahvavõimu.

Uskuda kedagi, kes väidab midagi, mida võimatu kindlaks teha, on mõtlemapanev teema.

Väide: jumal on olemas.

> Ei ole ühtki tõendit jumala olemasolu kohta.

Väide: jumalat ei ole olemas.

> Ei ole ühtki tõendit, et eitada jumala olemasolu.

Aga saame mõelda loogiliselt:

> Kes oli see esimene, kes ütles, et jumal on olemas?

>> Olgu ta kes tahes, aga oluline on siinkohal märkida, et see sai olla ainult inimene.

Küsima peaks: “Miks inimesed usuvad inimest, kes ei ole võimeline oma väidet tõendama ega suuda esitada mitte ühtki argumenti”.

image_pdf

Author: admin